PKE Interier
designové jídelní a barové židle, zahradní nábytek, stoly, barové stoly, křesla, pohovky, doplňky pro domácnosti, restaurace...

Výběr jídelních stolů

Výběr jídelních stolů
Výběr jídelních stolů
13.9.2010 
Jídelní stůl je základním nábytkem restaurace, baru, domácnosti a dalších veřejných prostor. Rozměry jídelního stolu jsou rozdílné pro různé provozy. Vždy je důležité, aby jídelní stůl měl voděodolnou povrchovou úpravu. U dřevěných jídelních stolů jsou to voděodolné laky. Skleněné desky u jídelních stolů by měly být vyrobeny z tvrzeného skla.

Pokud hledáte kavárenské stoly, restaurační stoly, nebo stoly do jiných veřejných prostor, pak se vyhněte nákupu stolů určených pro domácí použití. Při výrobě stolů určených pro restaurace, kavárny či jiné gastro provozy jsou použivány kvalitnější materiály, které jsou určené a testované právě pro každodenní vysokou provozní zátěž. Nákupem sice dražších ale kvalitnějších jídelních stolů v konečném výsledku ušetříte. 

V restauračních provozech se používá několik výšek jídelních stolů. Nízké stoly s výškou 44 - 47cm se používají hlavně v kavárnách, vinárnách, diskotékách - tedy tam, kde není hlavní konzumací jídlo. V restauracích, jídelnách a v domácnostech se používají stoly s výškou 72 cm. Konzumace jídel je běžná i u barových stolů, při sezení na barové židli. I u nich by výška stolové desky a výška sedáku měly podporovat vzpřímené sezení.

Naše nabídka jídelních stolů zahrnuje klasické dřevěné i moderní jídelní stoly převážně italské výroby, které jsou svou kvalitou určené do zátěžových provozů kaváren, restaurací, barů, hotelů a dalších veřejných prostor. Nabízíme barové stoly, jídelní stoly i nízké stoly s kulatou, čtvercovou, obdelníkovou, nebo elipsovitou stolovou deskou. Pokud jste nenašli v naší nabídce stůl podle Vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Sortiment jídelních stolů stále rozšiřujeme.
Úvodní stránka   Novinky   Výběr jídelních stolů